Slovenjgradčani v zaključku zdržali pritisk Maribora

Rokometaši Slovenj Gradca so na domačem parketu gostili zasedbo Maribora. Korošci so bolje vstopili v oba polčasa, a so se Štajerci obakrat uspeli vrniti in prvi polčas celo končati v vodstvu (14:15). V drugem polčasu pa je gostom zmanjkalo zbranosti v zaključkih, ki bi lahko prinesli izenačenje. Končni rezultat je bil 26:23. Slovenjgradčani so tako še poglobili krizo Mariborčanov.

Gostitelji so odlično vstopili v obračunu in v 8. minuti vodili že s štirimi zadetki prednosti (6:2). Mariborčanov pa to ni preveč zmedlo. Po delnem izidu 1:6, so v 14. minuti po zadetku Simona Razgorja povedli z rezultatom 7:8. Po minuti odmora je segel domači strateg Ivan Vajdl. V nadaljevanju smo spremljali veliko bolj izenačeno tekmo. Sicer so imeli gostje vse skozi na svojem računu dva gola prednosti, jim tega ni uspelo še dodatno povišati. So pa zato v 24. minuti Korošci, po zadetku najboljšega strelca ekipe v letošnji sezoni, Roka Cvetka, rezultat izenačili na 12:12. V zaključku prvega dela so Štajerci vnovič povedli z dvema goloma (13:15). In, ko se je zdelo, da bosta ekipi na odmor odšli ob razliki dveh golov je končni rezultat prvega polčasa (14:15) postavil Uroš Štumpfl.

Slovenjgradčani so bolje vstopili v drugi polčas. Po delnem izidu 5:0 so namreč povedli 19:15. Vmes smo spremljali nekaj raztrgane igre na obeh straneh. Gostje so prvi gol v drugem delu igre dosegli šele v 44. minuti. To je bil za njih prvi zadetek po 28. minuti. To je tudi botrovalo k lepi prednosti domačih. V nadaljevanju so pravi ritem ujeli tudi Mariborčani in gostiteljem niso več dovolili, da bi prišli še do večje prednosti. V 54. minuti so se Štajerci po zadetku Tea Jezernika približali zgolj še na gol zaostanka (22:21) in tako poskrbeli za zanimiv zaključek srečanja. Mariborčani so v zaključku vršili pritiski na Korošce, da bi iz obračuna izvlekli vsaj točko. A štajerski upi po točki so bili razblinjeni 40 sekund do konca, ko je Žan Šol gostitelje popeljal na dva gola prednosti (25:23). Gostje so na silo še nekaj poizkušali, a jim ni uspelo. Tekma se je zaključila z rezultatom 26:23 v prid domače zasedbe.

SLOVENJ GRADEC : MARIBOR BRANIK  26:23 (14:15)