Slovenska B reprezentanca za las prekratka v Cazinu

Slovenska izbrana vrsta se je na prvenstvo stare celine, ki bo potekalo januarja prihodnje leto v Nemčiji, že uvrstila. To dejstvo je naš strokovni štab za uigravanje mlajših, manj izkušenih igralcev.

V Cazinu smo v prvem polčasu spremljali izenačeno srečanje. Obe ekipi sta nekoliko nihali, zato se je vodstvo večkrat menjalo. Mlada zasedba Uroša Zormana je v prvi polovici tekme naredila nekaj tehničnih napak, preveč jih je bilo predvsem pri kombinacijah s krožnim napadalcem. Slovenci so prikazali nekaj dobrih viškov, ki jih je s s stoodstotno realizacijo izkoristil Domen Novak (4 v polčasu). Na nasprotni strani je najbolje odigral Mirko Herceg, ki je do prvega daljšega premora zadel še en gol več. Polčas se je končal z rezultatom 15-15.

Tudi v drugem polčasu se nobeni od reprezentanc ni uspelo konkretneje oddaljiti. V slovenskih vratih je Jožeta Baznika, ki je v prvem polčasu zbral 6 obramb, zamenjal Urh Kastelic. Zasedba Irfana Smajlagića je bila uspešnejša v infarktni končnici in slavila s 27-26, potem ko naši niti niso poskusili izvesti prostega strela po izteku igralnega časa.

V nedeljo, 30. aprila, se bo mlada slovenska zasedba v Velenju pomerila še z reprezentanco Kosova, kjer bo sklenila kvalifikacije za EP 2024.