Slovenski trio pri Barci do visoke gostujoče zmage

Barcelona je danes odigrala tekmo 18. kroga v ligi Asobal in na gostovanju pri Puertu Saguntu visoko slavila z 24-39. Na tekmi so nastopili tudi naša legionarja  Blaž Janc in Domen Makuc. Jure Dolenec tokrat ni igral.

Barcelona je tekmo kot ponavadi začela zelo silovito in prevzela pobudo. Zadetke so dosegali iz vseh mogočih pozicij in bili precej boljši tekmec od ekipe Puerta Sagunta. Prvi polčas so dobili z izjemno visoko razliko 12-22. V drugem delu so domačini zaigrali nekoliko bolje in se prikazali v boljši luči, drugi polčas pa se je končal z rezultatom 12-17 in Barcelona je tekmo dobila z 24-39 ter tako še naprej ostaja brez izgubljene točke v Španiji.

Blaž Janc je za Barcelono dosegel 1 zadetek iz 1 poizkusa, Domen Makuc je dodal 2 iz 3 poizkusov, najbolj razpoložena pa sta bila pri Barceloni Alex Pascual in Ludovic Fabregas, ki sta dosegla po 5 zadetkov. Pri domačih je Oscar Garcia dosegel 4 zadetke. Barcelona močno vodi v ligi Asobal, na drugem mestu pa je Irun.