SP 2022: Francozinje že v začetku tekme v visokem vodstvu

Prvi dan svetovnega prvenstva je bil zelo uspešen za Francozinje, ki so si že v prvih minutah tekme priigrale prednost petih zadetkov. Tekmo so zaključile z rezultatom 37:18 nad Brazilkami. Druga tekma v skupini D, med Norveško in Južno Korejo, je bila izenačena do zadnjih minut. Norvežanke so nato stopile na plin in zaključile s štirimi zadetki prednosti. V skupini E, so na prvi tekmi zmago zabeležile Argentinke, ki so uspešno kaznovale vsako napako Italijank. Na drugi tekmi je Danska z borbeno igro slavila nad Črnogorkami.

REZULTATI:

-> FRANCIJA : BRAZILIJA 37:18 (20:9)
Kiara 7, Siobann 5; Bastos 5, Ferreira 4.

Grandveau Lena, rokometašica Francije:
»Prva tekma je bila za nas zelo pomembna. Vesela sem, da smo priložnost dobile vse, še bolj pa sem vesela, da smo zmagale.«

-> NORVEŠKA : JUŽNA KOREJA 26:22 (13:11)
Andersen 5, Midtfjeld in Sateren po 4; W. Lee 6, Y. Lee 5.

Bente Lunke Norum, pomočnica selektorke Norveške:
»Tekma poti hitri reprezentanci Južne Koreje je bila napeta, zato smo morale trdo delati v obrambi. Vesele me, da smo v napadu lahko pokazale našo igro, kar nas je na koncu pripeljalo do zmage. Dve točki sta odlična popotnica za nadaljevanje prvenstva.«

-> ARGENTINA : ITALIJA 25:20 (11:8)
Frelier Beenice Karin 6, Romero Martina 5;  Eghianruwa in Manojlovic po 3

Hernan Carlos Siso, selektor Argentine:
»Vse rokometašice so danes igrale zares odlično. Krasila nas je ekipna igra, še posebaj ko se je ena iz med naših igralk poškodovala in smo stopili skupaj. To je zares dobra lastnost moje ekipe «

-> DANSKA : ČRNA GORA 24:20 (12:11)
Berger Wierzba 7, Skott 6; Gugac in Kadović 5, Marsenić 4

Heine Eriksen Mogensen, selektor Danske:
“Zelo smo veseli zmage, saj je bila za nas zelo pomembna. V obrambi smo igrali na visokem nivoju, predvsem v drugem polčasu. Menim, da je obrambno dobro igrala tudi ekipa Črne gore in nam v tem elementu igre povzročala težave.”