Švedinje po zmagi do prvega mesta v skupini

V skupini B je bilo pred nami le še vprašanje katera reprezentanca bo osvojila prvo mesto. Za to pa sta se na medsebojni tekmi pomerila Švedska in Rusija. Obe reprezentanci sta na do sedaj edini tekmi brez večjih težav ugnali rokometašice Slovaške.

ŠVEDSKA : RUSIJA  30:28 (10:14)
Axner 8; Zakordonskaia 8

Glede na to s kakšno razliko sta obe reprezentanci premagali Slovaško smo pričakovali izenačeno tekmo. A po uvodnih nekaj minutah je vse kazalo na to da bi lahko spremljali simultanko ruske izbrane vrste. Rusinje so v 15. minuti vodile namreč s štirimi goli prednosti (3:7). Švedinje, ki jim v prvem polčasu ni steklo, so se uspele približati na dva gola (7:9), a so igralke Rusinje nadaljevale z odlično predstavo in v 28. minuti povedle s petimi zadetki prednosti (8:13). Na odmor pa so vendarle odšle s štirimi goli prednosti (10:14). Po uvodnih nekaj izenačenih minutah drugega polčasa pa smo nato videli povsem drugačen obraz Švedinj. Ob rezultatu 16:19 so Švedinje po delnem izidu 11:4, prišle do štirih zadetkov prednosti (27:23). Kot se je izkazalo je na koncu to zadoščalo za drugo zmago Švedinj, s čimer so osvojile prvo mesto v skupini.

Švedsko in Rusijo tako čaka boj za polfinala, kjer se bodo pomerili skupaj z Dansko in Švedsko, Slovaške se bo skupaj z Slovenijo in Švico borila za mesta od 9. do 12. .