Visok poraz Slovenk za zaključek skupinskega dela

Izjemno napeto dogajanje v skupini A, kjer so kar tri reprezentance skupinski del zaključile z enakim številom točk. A medsebojna statistika je napredovanje prinesla Dankam in Nemkam. Prav omenjeni dve reprezentanci sta tudi odigrali medsebojno tekmo v zadnjem krogu, na sporedu je bila še tekma med Slovenijo in Švico.

DANSKA : NEMČIJA  26:21 (14:10)
Hamann Rasmussen 5; Conze 5

Po uvodnem tipanju so si kot prve priigrale Danke, ki so povedle s štiri goli prednosti (8:4). Najvišja prednost igralk Danske v prvem polčasu je bila pet golov (12:7). Do konca polčasa so Nemke zaostanek uspele zmanjšati na štiri zadetke (14:10). Po dobrem startu v drugi polčas so si Danke priigrale že sedem golov prednosti (21:14). To se je na koncu izkazalo za dovolj veliko zalogo prednosti. Danke so tekmo brez večjih težav pripeljale do konca, slavile z rezultatom 26:21 in tako prišle do prvega mesta v skupini.

SLOVENIJA : ŠVICA  22:36 (11:18)
Kralj 9; Heinzer 12

Po dokaj spodbudnem začetku Slovenk, ko so povedle z 4:3 je nato tempo padel. zato pa so svoj tempo dvignile Švicarke. Po delnem izidu 2:9 so igralke Švice namreč povedle s šestimi zadetki prednosti (6:12). Do konca prvega polčasa so Švicarke prednost povečale še za dodaten in gol na odmor odšle s prednostjo sedmih golov (11:18). Rokometašice Švice so z izjemno predstavo nadaljevale tudi v drugem polčasu in po dobrih 45. minutah povedle z dvomestno prednostjo (17:27). Tekma je bila takrat že odločena vprašanje je bilo le še o končni razliki. Končna razlika je bila štirinajst golov (22:36) s čimer so Švicarke prišle do suverene zmage, ki pa ni bila dosti za nadaljevanje v izločilne boje.

Danke in Nemke se bodo tako proti Švedski in Rusiji borile za polfinalno vstopnico, Slovenke in Švicarke pa proti Slovakinjam borile za mesta od 9. do 12. .