SVIŠ nadaljuje v svojem stilu – rutinirano, izkušeno, zmagovalno

Ekipa SVIŠ-a ima na svojem kontu 13 točk, kar jih uvršča na 2. mesto 1. B DRL. Zadnjih pet tekem so zmagali, a nobeno več kot za 2 zadetka – pa so igrali tako z Radečami, ki so pri dnu lestvice, kot z Dolom in Ljubljano, ki sta pri vrhu. Tokrat je v kolesja Ivančanov padla Drava, ki je izgubila za dva zadetka (28:26).

Vse do 14. minute smo spremljali izenačeno srečanje, nakar so s tremi zaporednimi zadetki ivanški rokometaši povedli s 7:3. Omenjena serija igralcev SVIŠ-a je bila odločilna v prvem polčasu, saj smo za tem gledali igro “gol za gol”. Polčas se je končal s 15:11.

Drugi del igre pa so konkretneje začeli Ptujčani, ki so že v 33. minuti izenačili na 15:15, a je njihov nalet prekinila dvominutna kazen Staša Krabonje. Ampak Ivančani tega niso znali izkoristiti in prevzeti pobude na igrišču. Ptujčani so nato povedli za 2 zadetka in prednost držali vse do 54. minute. Takrat pa so, kot že večkrat letos, ivanški igralci stopili na plin in v zadnjih minutah srečanja rezultat preobrnili v svojo korist. Tekma se je končala z 28:26 in slavje SVIŠ-a se je začelo.

SVIŠ je tako z novima osvojenima točkama ostal na 2. mestu lestvice, medtem ko je Drava padla na 9. mesto.

V naslednjem krogu SVIŠ čaka derbi v Grosuplju, Dravaši pa bodo gostili četrtouvrščene Ljubljančane.