Točke ostajajo v Radečah in Krškem

V Radečah so domači po napeti tekmi premagali Izolane s končnim rezultatom 24 : 21.

V prvem polčasu smo lahko spremljali enakovredno igro, ki je potekala gol za gol, vse do 22. minute, ko smo lahko videli kar 3 zaporedne gole. Vodstvo domačih se je tako povečalo na 4, do odmora pa so z neusmiljenimi napadi in (skoraj) brez napak v obrambi poskrbeli za vodstvo 14 : 8.

V prvi polovici 2. polčasa so zopet dominirali Radečani, v 44. minuti so vodili že za 7, nato pa so se zbudili gostje. Do konca tekme so prejeli le še 4 žoge, zadeli pa so jih kar 8. Predvsem zahvaljujoč prednosti iz prvega polčasa so tekmo vseeno dobili domači s končnim rezultatom 24 : 21.

Tudi v Krškem so zmagali domači, toda s precej večjo razliko.

Začetek prvega polčasa je bil sicer umirjen, od 16. minute naprej pa so tempo narekovali Krčani. Nasprotnikov niso več spustili bližje kot na 4 gole razlike in na odmor so lahko odšli dokaj sproščeni, s 5 goli prednosti (15 : 10).

V drugem polčasu so nadaljevali tam, kjer so ostali. Že od 31. minute naprej so napadali in držali močno obrambo. Svojo prednost so še dodatno povečali v 41. minuti, ko so zadeli kar 3 gole in tako goste pustili že 9 golov zadaj. Svojo nadvlado so ohranili do konca in tako slavili s kar 15 goli razlike.

Radeče so se z zmago povzpele na 9. mesto, Izolani zasedajo 6. mesto, medtem ko Krško in Rudar ostajata na 5. in 7. mestu.