Zanimiv 20. krog v 2. DRL

Že v petek je Velika Nedelja nekoliko presentljivo premagala Metliko z rezultatom 35:23. Metlika je prispela na tekmo samo s sedmimi igralci in dvema vratarjema. Velika Nedelja je vso delo opravila v prvem polčasu, ko je vodila že z 21:11.
Po 8 zadetkov so dosegli pri domačih Zorec in Bombek, pri gostih pa Krajačič.

V zelo napeti tekmi ekip iz konca prvenstvene lestvice so domači rokometaši Sevnice premagali zadnje uvrščeno Arcont Radgono z rezultatom 24:23. Tekmo so bolje odprli gosti iz Radgone, ki so v 9. minuti povedli z 0:4. V 24. minuti so domači izenačili na 10. Na odmor so pa odšli gostje z rezultatom 10:13. V drugem polčasu so domači v 42. minuti prvič povedli z 17:16. V 58. minuti so gostje ponovno izenačili na 22. Do konca polčasa so domači zadeli 2 zadetka, gostje pa so v zadnji minuti izid le znižali na končnih 24:23.
Pri domačih je največ zadetkov dosegel Kuhar (8), pri sotih pa Žunič prav tako 8.

Še ena tekma se je končala z najnižjo možno zmago. Moškanjci-Goriščica je proti ekipi Alples Železniki, ki so pred to tekmo še upali na spodrsljaje Ajdovščine in Pomurja, zelo dobro odigrala prvih 25. minut srečanja, ko so vodili z 15:10. Po treh zaporednih zadetkih gostov in enega domačinom je  bil rezultat polčasa 16:13. Tudi v začetku drugega polčasa so igralci Gorišnice. V 44. minuti so vodili za 6 (27:21). Po delnem izidu 0:4 so se gostje iz Železnikov približali na -2. Prednost dveh, treh zadetkov so gosje počasi topili in v zadnji minuti izid izenačili na 30. V zadnjem napadu so domači zadeli in se veselili dveh točk.
Poleg zadnjega zmagovitega zadetka je Šandor skupno dosegel 9 zadetkov, na drugi strani pa je Korošec zadel kar 13 zadetkov (3 iz 7m).

V derbiju kroga je Mokerc Ig premagal Pomurje z rezultatom 33:29 (15:16). Več o tekmi v posebnem članku.

Kronos, ki je nastopil samo z desetimi igralci in je pred dvema krogoma doma premagal Ajdovščino, je tokrat moral priznati premoč Gorenjcem. RK Cerklje Radovljica je bila boljša z 20:24. Gostje so vodili celo tekmo. Že v prvem polčasu so si prigrali +4 (rezultat polčasa 10:14). V začetku drugega polčasa so prednost zvišali na 10:17. prednost okrog 5 zadetkov so držali do 48. minute, ko so prednost 9 minut pred koncem povišali na +7. Domači so do konca tekme samo znižali rezultat na končnig 20:24 za goste.
Pri domačih je Slanc dosegel 7, prav toliko pa pri gostih Debelak.

Ekipa Mokerca že nekaj časa slavi prvo mesto in napredovanje, vendar na igrišču ne popušča. Se pa zapleta pod njimi. Ajdovščina je kljub prostemu vikendu zadržala prednost 2 točk pred Pomurjem. Če bo Ajdovščina zmagala v Metliki in v domači dvorani proti Cerklje Radovljica se bodo lahko veselili napredovanja. Alples pa je s porazom izpadel iz igre za 2. mesto.