V derbiju kroga Mokerc premagal Pomurje

V derbiju kroga so rokometaši Mokerca premagali ekipo Pomurja z rezultatom 33:29, kljub temu, da so gostje ob polčasu vodili 15:16. To je bila druga najtesnejša zmaga rokometašev iz Iga.

Bolje so začeli gostje iz Murske Sobote, ki so povedli z 0:2, vendar so v 5. minuti domači že vodili 3:2. Do rezultata 5:5 v 10. minuti je bila tekma izenačena, ko so domači v treh minutah dosegli prav toliko zadetkov, gostje pa so v tem času ostali brez zadetka in povedli z 8:5. Domači so držali manjšo prednost, vendar so gostje zaostanek najprej znižali in 4 minute pred koncem prvega polčasa rezultat izenačili na 14 ter kasneje še povedli 14:15. Končni izid prvega polčasa je bil 15:16 za Pomurje.

Prvih 11 minut drugega polčasa je bilo izenačeno do rezulata 19:19, ko so domači ponovno naredili delni izid 3:0 in v 44. minuti povedli z rezultatom 22:19. Svojo prednost so domači najprej povišali na +4 (25:21) in v 52. minuti še na +6 (29:23). Gostje so s tvegano obrambo 4:2 poiskusili izid spreobrniti in so najprej znižali na 30:26 v 55. minuti. Domači so odgovorili z dvema zaporednima zadetkoma in dve minuti pred koncem povedli z 32:26. Do konca tekme so Prekmurci uspeli znižati izid na končnih 33:29.

Rokometaši Mokerca so morali za domačo zmago in potrditev naslova prvaka precej potruditi. Rokometaši Pomurja pa so s porazom zapravili priložnost, da bi o svoji usodi odločali sami. Sedaj morajo, poleg svojih dveh zmag, čakati še na spodrsljaj Ajdovščine, ki je kljub temu, da so v tem krogu prosti, obdržala prednost dveh točk.

ŠD Mokerc-⁠Ig – RK Pomurje 33:29 (15:16)

ŠD Mokerc-Ig: Žagar Ža. 8, Tabakovič 7 (4), Hostnik 6, Gorišek 3, Leš 3, Maričič 2, Cimerman 2, Legen 1, Virant, Glavan, Žagar, Javoršek, Cimperman, Ambrož, Žagar Ži.
Trener: Luka Volk