Trebanjci doma premagali Portugalce, a gostovanje bo težko!

Trebanjski rokometaši so v soboto v sklopu kvalifikacij za Evropsko ligo gostili portugalsko ekipo ABC Braga in jo premagali z rezultatom 31:29. Povratna tekma bo odločila o potniku v skupinski del Evropske lige.

Prvi so na tekmi povedli domačini. Živčnost je bila prisotna tako pri pri Slovencih kot tudi pri Portugalcih, saj smo naslednji zadetek videli šele v 5. minuti srečanja, ko so gostje izenačili na 1:1. Do konca polčasa smo gledali tekmo “gol za gol”, ekipi pa sta bili po 30 minutah izenačeni na 14:14.

Podobno kot prvi polčas je potekal tudi drugi. Zelo izenačena tekma, kjer so se tako eni kot drugi izmenjevali v vodstvu. Ključni trenutek, ki je prevesil jeziček na tehtnici, je bila ukradena žoga Trebanjcev v 58. minuti, ki so jo kronali s hitrim protinapadom in zadetkom za +2. Končni zmagovalec pa je bil odločen 30s pred finalno sireno, ko so Trebanjci prednost povišali na 3 zadetke. V zadnjih 30 sekundah so Portugalci še uspeli zadeti in tako so postavili končni izid 31:29.

V soboto bo na sporedu povratna tekma, ki bo odločila o potniku v skupinski del Evropske lige.