Trebnje po epskem povratku do Velenjskega skalpa!

V derbiju 6. kroga lige NLB je bilo moč spremljati boj velikanov letošnje sezone, ki so ga v tesni končnici dobili rokometaši Trima Trebnjega. Ti so se kljub velikemu vodstvu Velenja v prvem polčasu uspeli vrniti in na domačem parketu osvojiti veliko zmago.

Prvi so na prste nasprotnikom stopili Velenjčani. V uvodnih 15-tih minutah so si z delnim izidom 5:0 nabrali zavidljivo prednost. Domači rokometaši so sicer imeli pripravljen odgovor, toda Velenje je do konca polčasa vseeno uspel rezervirati kapital treh golov pred drugim delom.

Trebanjci niso imeli načrtov predaje in po dobrih osmih minutah drugega polčasa po dolgem času izenačili (18:18). Začel se je srdit boj za vsak zadetek, kjer ni popuščala ne ena ne druga ekipa, serije uspešnih napadov iz prvega polčasa so postale preteklost.

Velenjčani so zadnje izenačenje ugledali v 53. minuti, ko je za Trebnje iz sedemmetrovke zadel Dino Hamidović. Vodstva si nazaj niso uspeli več priboriti. Po petih minutah brez zadetka je to za Trebnje priboril Gal Cirar, Hamidović pa je bil znova uspešen s sedmih metrov. Dva gola naskoka v zadnji minuti Velenje ni več moglo nadoknaditi, Domen Tajnik je zgolj še omilil poraz in zadel za 29:28.