Trije spektakli, trije trilerji za uvod v 6. krog Lige prvakov

Za nami je izredno zanimiv in napet uvod v 6. krog Lige prvakov. Na treh odigranih tekmah je bila največja končna razlika za le 2 zadetka. Prav pod ta poraz so se žal podpisali Celjani.

Elverum : RK Celje Pivovarna Laško 31:29 (17:14)

Po petih porazih je norveška ekipa zabeležila prvi točki. Zmaga jih je na lestvici postavila ob bok Celjanom in ekipi Pick Szegeda v skupini B. Podrobnejše poročilo te tekme si lahko preberete TUKAJ.

Kiel : Aalborg 36:36 (17:16)

Zasedbi polni zvezdnikov sta prikazali odličen rokomet in poskrbeli za zelo kakovostno in živčno tekmo. Nemci so zaostajali vse do 27. minute , ko so zaostanek 13:15 pretopili v vodstvo 17:16. V drugm polčasu smo videli igro gol za gol, ki na koncu ni postregla z zmagovalcem. Pri Kielu sta blestela Šved Eric Johansson (9 golov) in Avstrijec Nikola Bilyk (7 golov). Na danski strani pa sta prednjačila Mikkel Hansen (7 golov) in Aron Palmarsson (6 golov). Miha Zarabec je domači ekipi pomagal s štirimi asistencami.

HC PPD Zagreb : C.S. Dinamo Bucuresti 28:29 (16:15)

Pravi triler pa se je odvil pri naših južnih sosedih. Hrvati so bolje odprli oba polčasa, gostje pa so se mučili z lovljenjem. Zagrebčani so vodili vse do 52. minute, ko so vodili z rezultatom 24:23. Romuni so v 59. minuti še zadnjič izenačili (28:28) in v zadnji minuti tekme še prvič povedli za gol. Pri Hrvatih sta po 8 zadetkov zbrala Timur Dibirov in Zvonimir Srna. Škofjeločan Aleks Kavčič je dodal 3 asistence, Aljaž Panjtar pa je zbral 6 obramb. Pri Dinamu pa je s svojim odličnim vratarskim izkupičkom prednjačil Khalifa Ghedbane, ki je obranil 43% strelov na gol (9/21).