Triler v Kielu, Kielce z lahkoto preko Elveruma

V skupini B najmočnejše rokometne lige smo v Nemčiji bili priča pravi rokometni klasiki. Kiel in Barcelona sta si točke razdelila, Poljaki pa so povozili Norvežane.

Kiel proti Barceloni. Kakšen triler! Katalonci so tekmo otvorili bolje. Francoski zvezdniki na španski klopi so svojo ekipo vodili do rezultata 9:4, potem se je ogrel nemški motor. A Nemcem se v prvem polčasu preobrat ni posrečil. Španci so še naprej igrali čvrsto v obrambi, kateri je iz golove črte poveljeval vratar Gonzalo Perez de Vargas. Barci je na krilih Niklasa Ekberga uspelo deficit topiti, a so v 54. minuti še vedno zaostajali z rezultatom 28:25. Zadnjih 5 minut pa popoln preobrat! Barcelona v tem obdobju ni uspela zadeti. Razlog? Čvrsta obramba in izjemni Niklas Landin. A tu se tekma še ne zaključi. 2 minuti pred koncem, sta sodnika izključila Patricka Wiencka. Barcelona je ta handicap s pridom izkoristila – po izdelanih akcijah sta bila uspešna Blaž Janc in Ludovic Fabregas. Spektakel se je zaključil z rezultatom 30:30

Niclas Ekberg 9, Domagoj Duvnjak 5, Miha Zarabec 4, Gonzalo Pérez de Vargas 15/39 ; Blaž Janc 5, Timothey N’Guessan 5, Niklas Landin 7/19

Po Barcinem neodločenem izidu s Kielom, so poljske Kielce zmanjšale svoj zaostanek za odličnimi Katalonci. Po zmagi nad Elverumom, poljski prvaki zaostajajo le še za eno točko za prvouvrščenimi. Poljski prvaki so bili v prednosti skozi celotno tekmo. Začeli so odlično. Po vmesnih rezultatih 5:2 in 10:6 se je tekma prevesila v obdobje gol za gol. Ob polčasu je rezultat kazal 21:17. Najpomembnejša člena poljskega napada sta bila beloruski krožni napadalec Artsem Karalek in Islandec Haukur Thrastarson. Tekma se je končala 37:33.