Urbanscape Loka je prvi finalist pokala

loka

Rokometaši Urbanscape Loke so na prvem polfinalnem obračunu premagali Dobovčane.

Polfinalni obračun med rokometaši Dobove in Urbanscape Loke se je začel z golom Dobovčanov. Uvod v tekmo je potekal mirno, v 11. minuti pa so se rokometaši Dobove uspeli oddaljiti na tri zadetke prednosti (6-3). Dobrim minutam Dobove so sledile odlične minute Škofjeločanov, ki so z delnim rezultatom 0-4 prišli v vodstvo (6-7). V nadaljevanju sta si ekipi izmenjevali gol za gol, do konca polčasa pa so rokometaši Loke uspeli priti do prednosti dveh zadetkov. Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 11-13.

Drugi polčas so z zadetkom otvorili Škofjeločani, Dobovčani pa so do 36. minute prišli na zgolj zadetek zaostanka (14-15). Rokometaši Loke so si nato ponovno priigrali prednost treh zadetkov, ki so jo v naslednjih minutah tekme uspešno držali. Tekma bi se lahko zlomila v 49. minuti, ko so Škofjeločani pri rezultatu 17-18 v dveh minutah prejeli dve dvominutni kazni. Pritisk so zdržali in z disciplinirano igro zadržali prednost. V 52. minuti so Dobovčani izenačili in nasprotnike prisilili v minuto odmora. Po pogovoru s trenerjem, ki je bil več kot uspešen, so rokometaši Loke prišli ponovno do prednosti treh zadetkov (19-22) in trenerja Dobove prisilili v minuto odmora. Časa za preobrat je bilo premalo in uvrstitve v finale z rezultatom 20-25 so se veselili rokometaši iz Škofje Loke.