V 2. državni ligi visoki zmagi Kočevja in ptujske Drave

V okviru 9. kroga 2. državne lige je Nova Gorica gostovala v Kočevju, Drava iz Ptuja pa pri Pomurju. Kočevje in Drava sta zabeležila visoki zmagi.

RK Kočevje : MRK Nova Gorica 35:25 (20:15)
Ž. Mihelič 9, Zajc, Đekić in Škotnik 6; Simčič 6, Klanjšček 5

Po izenačenem uvodu v tekmo so do svojega prvega vodstva domači prišli v 6. minuti (6:5). V 15. minuti so dobre obrambe Anžeja Blatnika bodrovale, da so se domačini nekoliko oddaljili (13:9).

Ob polčasu je semafor v Športni dvorani Kočevje kazal rezultat 20:15. Po 40. minutah igre je prednost narasla na 8 zadetkov razlike (26:18).

Primorci se niso uspeli približati in v 51. minuti je že močno dišalo po zmagi Kočevja (31:22). To se je na koncu tudi zgodilo, končni izid je bil 35:25 v korist Kočevcev.

RK Pomurje : RK Drava Ptuj 23:42 (9:23)
Hedl in Kuhar 4; Rojht 11, Maroh in Kocijančič 7

Začetek srečanja je kazal znake izenačenega dvoboja, toda to se je po 12. minutah igre povsem spremenilo. Domači so se znašli sredi strelske suše, ko niso zadeli kar 12 minut (7:19). V taboru Drave sta bila strelsko razpoložena Matej Rojht in Jan Maroh.

Moštvi sta na odmor odšli z najvišjo prednostjo Ptujčanov v prvem delu (9:23). Domačini niso bili razpoloženi tako v napadu kot tudi v obrambi.

Kar 19 zadetkov je znašala najvišja prednost gostov na tem srečanju, ko je bilo 17:36. Tako visoka razlika pa je bila tudi na koncu tekme, ko je rezultat znašal 23:42.