Zanesljivi domači zmagi sta vpisala Šmartno in Ljubljana

V okviru 10. kroga 1. B lige je Šmartno gostil Veliko Nedeljo, Ljubljančani pa Črnomelj. Na obeh tekmah so zanesljivo slavili domači rokometaši.

RD Herz Šmartno : RK Velika Nedelja 28:21 (13:12)
Ribarič 11, Škrabanja 6; Mlač Černe 8, Borko 7

Domači so se po začetnem vodstvu znašli v 8 minut dolgi strelski krizi (1:3). Pri gostih je bil v napadu izredno učinkovit Jan Mlač Černe, ki je po 18 minutah igre dosegel polovico vseh zadetkov svoje ekipe (6:8).

Rokometaši Šmartnega so nato napravili delni izid 4:0 in povedli z 10:8. Ekipi sta tako na odmor odšli z vodstvom domačih (13:12). Drugi del so gostje slabo odprli in dopustili domačinom, da pobegnejo na ugodnih 6 zadetkov prednosti (19:13). Na krilih zadetkov Nejca Škrabanje in obramb vratarja Midhada Muratoviča so prednost v 49. minuti še povečali (23:16).

Šmartno je tako srečanje mirno pripeljal do konca in slavil z izidom 28:21.

MRK Ljubljana : RK Črnomelj 40:33 (20:13)
Kovačevič 8, Brulec 7; Medic 8, Pirh 5

Ljubljančani so precej bolje odprli obračun in povedli s 3:0. Razpoložen je bil vratar Miha Gaberc. Po 6 minutah igre so domačini prednost še dodatno povečali (6:1).

Gostje se nikakor niso uspeli približati, kar je ljubljanskim rokometašem pripravilo zelo dobro izhodišče pred začetkom drugega dela tekme. Namreč Ljubljančani so na odmor odšli z visoko prednostjo in rezultatom 20:13.

Tudi drugi polčas se je nadaljeval v podobnem ritmu. V 40. minuti so ljubljanski rokometaši vodili s kar 27:19. 11 minut pred koncem srečanja so domačini prišli do najvišje prednosti na tem obračunu (34:22).

Črnomelj je tako klonil v prestolnici, končni rezultat pa je bil 40:33.