V primorskem derbiju zmaga favorita

Tekma za “biti ali ne biti” za obe ekipi se je pred približno 350 gledalci končala kot je napovedovala prvenstvena lestvica. Ajdovščina, ki kot predzadnja ekipa krvavo potrebuje nove točke, in Izola, ki se prav tako krčevito bori za napredovanje v 1.B ligo, sta odigrala primorski derbi, kjer so slavili gosti iz Izole z rezultatom 19:28 (8:14)

Gostje so začeli odlično in že v 9. minuti povedli z 1:5 in v 11. minuti 2:7. Nato so domači vzpostavili ravnotežje do 19. minute, ko so gostje z delnim izidom 0:3 povedli z 6:12. Prednost 6 zadetkov je bilo tudi ob polčasu (8:14).

Prva polovica drugega polčasa je bila bolj izenačena. Domači so se celo uspeli v 43. minuti približati na 16:19. Prednost 3 zadetkov je bila še v 49. minuti, ko so rokometaši Izole ponovno stopili na plin in do konca srečanja zadeli 7-krat, na drugi strani domači samo enkrat in po 60. minutah igre je bil končni izid 19:28.

Pri domačih je Peljhan dosegel 5, Breznikar in Vidic pa po 4 zadetke. Pri gostih iz Izole je Božič dosegel 7, Gašperšič pa 6 zadetkov.

Rokometaši Izole so se vrnili na drugo mesto in s točko zaostanka zaostajajo za prvouvrščenim Slovenj Gradcem, ter 2 točki pred Slovanom, s katerim igrajo v naslednjem krogu. Ajdovščino lahko izpada reši le čudež oz., da v zadnjih 3 krogih osvojijo vsaj 5 točk.

RK Ajdovščina – RD Butan plin Izola 19:28 (8:14)
športna dvorana Police, gledalcev: 350, sodnika: Miran Teršek in Tomaž Kržan

RK Ajdovščina: Krauthaker, Velikonja 2, Polanc, Svetik 1, Peljhan 5, Vidic 4, Stanič, Pelicon 2, Gregorc, Bratina 1, Vunjak, Breznika 4, Bratina
Trener: Jurko Pergar

RD Butan plin Izola: Gregorič, Jurič 5, Smej, Božič 7, Beganovič 2, Zorič STepančič 1, Alessio, Brumen, Redžič 3, Vukovič, Peharc, Poberaj 3, Nikolič 1, Čolič, Gašperšič 6, Husič
Trener: Fredi Radojkovič

Izključitve: RK Ajdovščina 14 minut, RD Butan plin Izola 12 minut

7metrovke: RK Ajdovščina 2/2, RD Butan plin Izola 5/6

Kot že zapisano Slovan gosti Izolo (prva tekma v Izole se je končala +5 v korist Izole, kar tudi ni zanemarljiv podatek), Ajdovščina pa gostuje pri Škofljici.