V razburljivi in sporni končnici zmagali Ižanci

Rokometaši Pomurja so tokrat v domači dvorani pokazali boljšo igro, vendar so (ob sporni situaciji ob koncu tekme) kljub vsemu izgubili z rezultatom 29:30.

Gostje, ki so v Mursko Soboto prispeli kot favoriti, so tako tudi začeli. Po začetnih 0:2 so v 9. minuti s hitro igro povedli z 2:5. Prednost dveh, treh zadetkov so držali do 14. minute, ko so domači najprej znižali na 8:9 in v 28. minuti končno izenačili na 14. Do konca prvega polčasa sta obe ekipi zadeli še po enkrat in končni rezultat prvega polčasa je bil 15:15.

Gostje iz Iga so v drugem polčasu najprej povedli s 17:16, med 34. in 39. minuto pa so domači naredili delni izid 4:0 in povedli z 20:17. Domači so prednost 2-3 zadetkov držali do 43. minute. Med 45. in 52. minuto so gostje uspeli narediti delni izid 1:5 in povesti s 24:26. Ko so gostje 4 minute pred koncem povedli za 3 (25:28), je kazalo na zmago Ižancev.

Vendar so domači s tesnim pokrivanjem po celotnem igrišču uspeli v predzadnji minuti znižati na -1 (27:28) ter v zadnji še na 29:30. Gostje so z neaktivno igro izgubili žogo in rokometaši Pomurja so krenili v zadnji napad na tekmi. 4 sekunde pred koncem je bila ura ustavljena in sledila je sporna situacija.

Domači igralec Osterc ni prebral namere Bombeka na levem krilu, da bi odigrala t.i. “cepelin” in ga v zraku zadel. Od njega se je žoga odbila do Faleža, ki je še pred iztekom časa dosegel zadetek. Sodnik, ki je bil blizu je zapiskal zadetek, sodnik v polju, ki je bil precej oddaljen pa prestop (več sledi, ko bo objavljen posnetek tekme!). Obveljala je volja sodnika v polju in zmaga je odšla na Ig.

Pri domačih sta Bombek in Jankovič zadela po 6-zadetkov, pri gostih pa je Tabakovič dosegel 10 zadetkov (5/6 iz 7metrovk).

Pomurje ostaja na zadnjem mestu, medtem ko se je Mokerc s 5. zmago povzpel na 9. mesto prvenstvene lestvice.

V naslednjem krogu rokometaše Pomurja čaka gostovanje v Izoli, medtem ko se rokometaši iz Iga končno vračajo v svojo dvorano in bodo v naslednjem krogu gostili Črnomelj.
Še pred tem pa obe ekipi v sredo, 12. 12. 2018 igrata tekmo 1/16 finala pokala Slovenije, Pomurje proti Kopru, Mokerc pa prav tako proti prvoligašu RK DOL TKI Hrastnik.

RK Pomurje – RK Mokerc KIG 29:30 (15:15)
športna dvorana OŠ III, M. Sobota, gledalcev: 100, sodnika: Vili Knez in Denis Arlič

RK Pomurje: Matic Škrjanec 4 obr., Dorotej Černela 2 obr., Fabijan Marič Vild 1 obr., Filip Bombek 6, Marko Jankovič 6, , Jan Osterc 5, Boštjan Žižek Cvetko 4, Jernej Hedl 3, Anej Sever 1, Matic Topolovec 1, Aljaž Hameršak 1, Marko Štumpf 1, Gregor Falež 1, , Vasja Kozelj, Kevin Vajda Ornik
Trener: Alan Potočnjak

RK Mokerc KIG: Tilen Grudnik 11 obr., Tica Zoran 0 obr., Denis Tabakovič 10, Brin Cimerman 5, Žarko Makivič 5, Tom Legen 4, Gregor Comino 3, Matevž Žagar 2, Gaj Štamcar 1, Tilen Andoljšek, Andraž Petek, Žan Gorišek, Matic Leš
Trener: Roman Šimon

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RK Mokerc KIG 2 minuti

7metrovke: RK Pomurje 0/1, RK Mokerc KIG 5/6