V tekmi bivših drugoligašev boljši gostje

Nasprotnika, ki sta lansko sezono še igrala v 2. državni rokometni ligi, sta prikazala izredno izenačeno in razburljivo tekmo. Boljši so bili rokometaši Mokerca, ki so v Ajdovščini zmagali z rezultatom 26:27.

V prvem polčasu je bil rezultat do 26. minute vedno izenačen. Nobena ekipa si ni uspela priigrati višje prednosti od enega zadetka. Sta se pa ekipi nekajkrat zamenjali v vodstvu. Šele v 26. minuti so domači prvič povedli s 14:12. Minimalno prednost so zadržali do konca prvih 30. minut. Rezultat polčasa 15:14 za domače.

Drugi polčas so odlično odprli gostje, saj so v prvih 4. minutah dosegli prav toliko zadetkov in povedli z 18:15. Prednost +4 so držali do 45. minute (18:22). V 48. minuti so domači najprej znižali na -2 (20:22), v 51. minuti pa na -1 (22:23). Do konca tekme sta ekipi zadevali izmenično in v zadnjo minuto sta ekipi prišli z rezultatom 26:27.

Domači so kljub minuti odmora v zadnji minuti napad zapravili. 10 sekund pred koncem pa je zadnjo minuto odmora na tekmi vzel še gostujoči trener Šimon. Gostje so zadnjih nekaj sekund zadržali žogo in se veselili svoje četrte zmage. Ajdovščina ostaja pri eni zmagi in neodločenem izidu.

Pri domačih je Tunanovič dosegel 7 zadetkov, Janez Koren pa 5. Pri zmagovalcih iz Iga pa je Matevž Žagar dosegel 7, Tabakovič in Kalabič pa po 5 zadetkov.

Ekipa Mokerca je po nepopolnem 8. krogu v zgornji polovici lestvice, medtem ko je Ajdovščina s tremi točkami na 12. mestu.

RK Ajdovščina – ŠD Mokerc – KIG 26:27 (15:14)
Športna dvorana Police, Ajdovščina, gledalcev: 200, sodnika Žan Pukšič in Miha Staler

RK Ajdovščina: Velikonja 1, Koren J. 5, Svetik 1, Peljhan, Vidic, Kostov, Pelicon 1, Gregorc, Masilo 2, Bizjak, Bratina Luka 3, Breznikar 2, Bratina Luka, Tunanovič 7, Koren M. 4, Krauthaker
Trener: Branko Leban

ŠD Mokerc – KIG: Grudnik, Gorišek 1, Žagar Ž., Žagar M. 7, Leš 2, Petek, Comino 2, Tabakovič 5, Legen, Andoljšek, Makivič 4, Štamcar, Cimerman 1, Kalabić 5
Trener: Roman Šimon

Izključitve: RK Ajdovščina 10 minut, ŠD Mokerc – KIG 8 minut

7metrovke: RK Ajdovščina 3/4, ŠD Mokerc – KIG 3/3

V naslednjem krogu se obeta primorski derbi v Izoli med Izolo in Ajdovščino, Mokerc pa čaka doma težka tekma proti Slovanu.