V tekmi spodnjega dela lestvice boljši domačini

V tekmi dveh ekip, ki sta trenutno še v mirnih vodah za obstanek so igralci Črnomlja premagali Brežice, ki so na lestvici mesto pred njimi. Boljši so bili z rezultatom 33:28.

Gostje so bolje začeli in povedli z 1:3 in 3:5 v 12. minuti. v 17. minuti do domačini prvič izenačili na 6, ter v 21. minuti prvič konkretneje povedli z 9:7. Prednost so domači zadržali do polčasa, ki se je končal z rezultatom 13:12.

V prvi polovici drugega polčasa je približno 140 gledalcev videlo izenačeno igro, kjer se nobena ekipa ni mogla odlepiti od nasprotnika. Nekoliko boljši so bili domačini. Odločilni del tekme je bil med 48. in 54. minuto, ko so domači naredili delni izid 5:0 in povedli z 28:22. Domači so prednost uspeli v zadnjih šestih minutah zadržati in na koncu slaviti zmago z rezultatom 33:28.

Pri domači ekipi sta bila najboljša strelca Štrucelj z 10. in Slobodnik z 8. zadetki. Pri gostih je Pernovšek dosegel 11, Hvastija pa 4 zadetke.

Ekipi ostajata na 11. (Brežice) in 12. (Črnomelj) mestu, kar ju ohranja v 1. B ligi. Črnomelj ima 3 točke prednosti pred predzadnjo Ajdovščino, vendar v 24. krogu odhaja na gostovanje in morebiti na tekmo, ki bo odločala o potniku v 2. DRL.

RK Črnomelj – RK Brežice 33:28 (13:12)
športna dvorana Loka, Gledalcev: 140, sodnika: Žan Pukšič in Miha Satler

RK Črnomelj: Kostelec, Pezdirc 2, Medic 1, Ogulin 1, Šterk, Bagarič, Štrucelj 10, Horvat 4, Slobodnik 8, Weiss 2, Stariha 4, Mielič, Plut, Lozar, Aupič 21 obr., Slemenšek 1
Trener: Zoran Šutej

RK Brežice: Krivokapič 17 obr., Zorič 3, Kostanjšek, Štarkl, Tomše J. 3, Tomše M. 2, Bogovič 1, Žmavc, Hvastja 4, Udovč 2, Derenda, Pernovšek 11, Matjašič 1, Lipej 1, Kozole, Jagrič 10 obr.
Trener: Primož Plazar

Izključitve: RK Črnomelj 4 minute, RK Brežice 6 minut

7metrovke: RK Črnomelj 6/6, RK Brežice 5/6

Črnomelj v naslednjem krogu odhaja na gostovanje v Radeče, Brežice pa doma gostijo Škofljico.