Velenjčani do zmage na težkem gostovanju v Kopru

V okviru 20. kroga lige NLB so v Kopru gostovali rokometaši Gorenja iz Velenja. Tekmo so z rezultatom 33-28 dobili gostje in se Trimu približali na dve točki zaostanka.

Tekmo so bolje odprli domačini, ki so vodili vse do rezultata 4-3. Nato so se razigrali gostje iz Velenja, ki so dosegli 4 zaporedne zadetke in povedli z rezultatom 7-4. Kasneje smo spet videli serijo domačinov, ki so zadeli trikrat, gostje pa na njihovo hitro igro niso odgovorili in videli smo novo izenačenje na 7-7. V naslednjih minutah smo spremljali izenačeno predstavo. V zaključku prvega polčasa so na plin spet stopili gostje in polčas dobili z rezultatom 18-13.

V drugem delu smo večinoma spremljali igro gol za gol, gostje pa so držali varno prednost 5 zadetkov. Koprčani so se pred koncem tekme sicer nevarno približali na 3 zadetke zaostanka, vendar gostje so pritisk zdržali, na koncu pa hitro dosegli še dva zadetka in tekmo mirno pripeljali h koncu. Velenjčani so slavili z rezultatom 33-28 in se Trimu, ki je na drugem mestu približali na dve točki zaostanka. Trimo pa ima v odnosu na Celje in Gorenje 2 tekmi manj.