Velenjčani v zaključku rešili zmago v Ormožu

Ormožani so v dvorani Hardek v sklopu 6. kroga lige NLB gostili ekipo RK Gorenje Velenje. Rokometaši Ormoža so poizkušali še dodatno zagreniti življenje Velenjčanom, ki v zadnjem času niso v najboljši formi. Na zadnji treh tekmah so namreč izgubili kar tri točke in si tako zelo hitro priigrali nekaj zaostanka za klubi, ki se bodo borili za vrh lestvice.

Gostitelji so tudi nekoliko bolje vstopili v sam obračun in v 7. minuti povedli s 3:1. A Velenjčanov to ni preveč vrglo iz tira. Po delnem izidu 1:5 so tehtnico prevesili sebi v prid in povedli s 4:6. Večje prednosti pa si aktualni superpokalni prvaki niso uspeli priigrati. Ormožani so namreč na krilih domačih navijačev uspeli držati stik z osami in niso dopustili, da bi si priigrali prednost več kot dveh golov. Stvari pa je v zaključku prvega polčasa v roke vzel Matic Verdinek (trije goli v prvem polčasu) in z dvema zadetkoma svoji ekipi priigral prednost štirih zadetkov (10:14), kar je bil tudi rezultat po prvih 30. minutah.

Po izenačenih uvodnih minutah drugega polčasa so prestavo višje prestavili gostje in v 36. minuti povedli s šestimi goli naskoka (13:19). S tem so v minuto odmora prisilili domačega stratega Sašo Prapotnika. Njegovi varovanci so se pobrali, zaigrali nekoliko bolje ter v 46. minuti zaostanek prepolovili in se približali na tri gole (19:22). Ormožani, ki so bili v naletu so se v 50. minuti približali zgolj še na zadetek (22:23) in tako poskrbeli za razburljivo končnico. K temu so jim veliko dopustili Velenjčani, saj od 42. pa do 49. minute niso dosegli gola. Po izključitvi Blaža Fergole pa so gostje znova dobili krila in si priigrali štiri zadetke prednosti (22:26). In to se je na koncu izkazalo za odločilno prednost. Gostje iz Šaleške doline je namreč niso več izpustili iz roke in na koncu slavili z rezultatom 24:30.

Pri domačih je bil najboljši strelec ekipe in srečanja Nik Ćirović z 10 goli, pri gostih pa sta po šestkrat zadela Matic Verdinek in Tilen Sokolič.

JERUZALEM ORMOŽ : GORENJE VELENJE  24:30 (10:14)