Velenjčani z visoko zmago nad Svišem

V 13. krogu lige NLB sta se pomerili ekipi RK SVIŠ Ivančna Gorica in RK Gorenje Velenje. Po začetnih izenačenih minutah, so se Velenjčani od Goričanov odlepili in dominirali do konca. Zmagali so z zanesljivim vodstvom.

V uvodnih minutah so Velenjčani igro začeli bolje, a so jih v 14. minuti domači ujeli in izid izenačili (8 – 8). Sledila je minuta odmora za varovance Zorana Jovičiča. Fantje so se na parket vrnili močnejši in bolj razigrani. V nadaljevanju so domačim do konca prvega polčasa dovolili zadeti le 4 gole, medtem ko so se sami oddaljili za kar 12 zadetkov naskoka. Polčas se je končal z rezultatom 12 – 24.

V drugi polovici srečanja so Štajerci s svojo suvereno in odločno igro le še nadaljevali in svoje vodstvo še povečevali. Domačini so se skušali približati, a so bili gostje enostavno premočni. Čakali smo le s kakšno razliko bodo gostje premagali domače. Rezultat je na koncu znašal
26 – 42.

Največ uspešnih strelov na gol je dal Urban Pipp (8), sledil mu je Domen Košir (7) in Tarik Milvić (5).