Za uvod suverena zmaga Slovenk

Slovenska ženska reprezentanca je z odliko otvorila nastope na svetovnem prvenstvu v Španiji. Reprezentanco Črno Gore je porazila z 28-18.

Slovenke so odigrale izjemen prvi polčas. V samem uvodu sta bili obe moštvi še povsem izenačeni. Črnogorke so povedle s 4-3, nato pa je sledila sanjska serija slovenske reprezentance. Slovenske so zabile kar 8 zaporednih zadetkov in povedle s 4-11. Razliko so do prvega odmora še povečale, saj so na odmor odšle z naskokom osmih golov (8-16). Velik faktor je bila za Slovenke v prvem polčasu Amra Pandžić, ki je zbrala kar 11 obramb. Strelsko je bila razpoložena Ana Gros, ki je zabila 5 golov.

V drugem polčasu so imele Slovenke nalogo vdrževanja vodstva, kar so opravljale z odliko. Ko so povedle z enajstimi goli prednosti je postalo jasno, da je razlika za Črnogorke neulovljiva. Slovenke so tekmo mirno pripeljale do epiloga in se veselile pomembne zmage v skupini A.

Ana Gros je na koncu dosegla 6 zadetkov, po 4-krat so bile natančne Tjaša Stanko, Nina Zulić in Tija Gomilar Zickero.