Zagrenjen povratek Xavija Pascuala

Bivši trener Barcelone je ob povratku doživel hladen tuš s svojim Dinamom.

Po prevzemu Dinama iz Bukarešte se je Xavi Pascual prvič vrnil v Barcelono, kjer je tamkajšno ekipo vodil dolgih 12 let. V Barcelono sta se prvič po prestopu vrnila tudi Xavijev sin Alex in Cedric Sorhaindo.

V četrtem krogu EHF Lige prvakov smo spremljali enosmerni promet, kjer je Barcelona že na začetku tekme povedla s 4:1 in prevzela pobudo. V 21. minuti je prednost barcelone narasla na 7 golov. Najzaslužnejši za takšen rezultat je bil ta večer vroči Dika Mem. V 10. minuti je zabil svoj prvi gol na tekmi, nato pa je bil v naslednjih 10 minutah natančen še petkrat. V prvem polčasu sploh ni zgrešil strela.

Na sredi drugega polčasa je prednost Barce narastla že na 9 golov, a je poraz omilil najboljši strelec Dinama Valentin Ghionea (7 golov) z nekaj goli ob koncu tekme za končnih 36:32.

Za Špance je Domen Makuc dosegel 6 golov, Blaža Janca pa na tokratni tekmi ni bilo v kadru.

Z zmago je Barcelona na vrhu skupine B s 6 točkami izenačena s Kielcami in Veszpremom, Dinamo pa ostaja pri 2 točkah in pri dnu letvice.