Zarabec z odlično predstavo pomagal Kielu do zmage

Danes so bile v Bundesligi odigrane tekme 26. kroga. V akciji so bili tudi naši legionarji Miha Zarabec, Tim Rozman, Gorazd Škof in Primož Prošt. Uspešna sta bila Miha Zarabec s Kielom in Gorazd Škof z Ludwigshafnom.

Tekma med Kielom in Bergischerjem je bila izjemno izenačena, klub vsemu pa je prvi polčas pripadel Kielu z rezultatom 16-14. Tudi v drugem delu se je Bergischer dobro upiral, a Kiel je kljub vsemu slavil z 33-30. Odlično tekmo je odigral Miha Zarabec, ki je dosegel 7 zadetkov, 8 jih je pri Kielu dosegel Niklas Ekberg.

Essen Tima Rozmana je gostil vodilno moštvo lige Flensburg in tesno izgubil z 28-29. Prvi polčas je Flensburg dobil z rezultatom 14-15, drugi polčas pa se je končal izenačeno 14-14. Tim Rozman ni dosegel zadetka, Najboljši strelec pa je bil Jim Gottfridsson z 8 zadetki.

Gorazd Škof in Primož Prošt sta se pomerila v medsebojnem obračunu med Ludwigshafnom in Stuttgartom. Ludwigshafen je bil v prvem delu precej boljši, drugi polčas pa je pripadel Stuttgartu a Ludwigshafen je vseeno slavil z 28-24. Gorazd Škof je zbral 7 obramb, Primož Prošt pa je za Stuttgart prispeval 1.