Zmaga za Primorsko

V 10. krogu 1. B državne lige sta se pomerili RK Jadran Hrpelje – Kozina in RD Moškanjci – Gorišnica. V prvi minuti so domači prevzeli vodstvo in ga iz minute v minuto le še povečevali. Že v prvi polovici obračuna so se oddaljili za skoraj 10 zadetkov, v drugem polčasu so se od nasprotnikov le še strmo oddaljevali. Rokometaši nasprotne ekipe jim tokrat niso bili kos in morali domačinom priznati premoč.

Prvi gol je zadel Žan Nadarevič in svojo ekipo popeljal v prvo vodstvo tekme. Primorci so hitro začeli kazati svojo premoč in zanesljivo dobili prvi polčas (20 – 11). Uvodni gol druge polovice tekme je zadel Urban Tement, za goste pa je sledilo 6 minutno zatišje golov. Tekma je bila v tem trenutku več ali manj že odločena. Kljub vsem poskusom približka, so bili domači rokometaši enostvno premočni in srečanje dobili z zanesljivim vodstvom (34 – 21).

Najbolši strelec je bil Primorec Tadej Stančič (8), sledil mu je Sandi Muminović (6). Žan Nadarevič, Tomaž Stančič, Peter Poles in Denis Hrupič si tokrat delijo število zadetkov (4).