Celjanke z visoko zmago nadvladale Litijanke

Spremaljali smo tekmo 12. kroga v Modri skupini. Pomerili sta se ekipi ŽRD Litija in ŽRK Z’dežele. Celjanke so veljale za favoritke in to z visoko zmago tudi potrdile. Gostujoče rokometašice so nekaj časa dobro parirale, potem pa niso zdržale tempa Štajerk.

Tekmo so bolje pričele domačinke in hitro povedle s precejšnjim vodstvom. Litijanke so jih v zaključnih minutah prvega dela tekme s pridom lovile in polčas zaključile z dvema goloma zaostanka (13 : 11).  Jasmina Pišek je za domače rokometašice zadela prvi gol drugega polčasa. Celjanke so znova pričele povečevati vodstvo, a so nasprotnice dobro držale ne preveč visok zaostanek. V zadnjih desetih minutah srečanja so rokometašice ŽRK Z’dežele stopnjevale tempo, ki ga gostujoče niso uspele loviti. Zadnji uspešen strel na gol je zadela Tajda Tripkovič. Celjanke so z visokim vodstvom prišle do nove zmage. Rezultat je znašal 31 : 20.

Najboljše strelke so bile Erin Novak (8), Manca Kogovšek (6) in Katarina Regner (6).