Danci in Norvežani nadaljujejo svoj triumf!

Na šestem dnevu svetovnega prvenstva so bile dejavne reprezentance skupine A in C. Po razburljivem dogajanju v skupini A, v Herningu ni prišlo do pravih presenečenj.

Skupina C
Na prvem obračunu te skupine med Savdsko Arabijo in Tunizijo smo lahko pričakovali napet dvoboj. Četa Borisa Denića se je v uvodnih minutah uspešno upirala Afričanom, a so se Tunizijci s svojo hitro igro uspeli odlepiti od nasprotnika. Arabci so brez pravih možnosti za preobrat na koncu morali priznati premoč Tunizijcem.

Prva favorita skupine C sta z odliko opravila svojo nalogo in z visoko razliko zopet deklasirala nasprotnika. Norvežani so od prve minute proti Čilom dokazali, da ciljajo na prvo mesto v skupini. Svoj tempo igre v drugem polčasu niso znižali in zmagali z visoko razliko (41 : 20). Zadnja tekma skupine C pa je bila odigrana med Dansko in Avstrijo. Domačini so se v prvem polčasu malce lovili, a so do konca tekme s pomočjo polnih tribun Jyske Bank Boxen arene dosegli novo visoko zmago.

Prvo mesto v skupini bo v četrtek odločil obračun med Dansko in Norveško.

Torek, 15. januar, Jyske Bank Boxen Arena (Herning)
SAVDSKA ARABIJA : TUNIZIJA 20 : 24 (8 : 12)

NORVEŠKA : ČILE 41 : 20 (21 : 12)

AVSTRIJA DANSKA 17 : 28 (8 : 11)