Koprčani po preobratu do zlata vredne točke v Mariboru

Poleg boja z drugo mesto na lestvici med RK Gorenje Velenje in RD RIKO Ribnica (več o tej tekmi TUKAJ) smo spremljali tudi boj za 4. mesto na lestvici, ki še prinaša boje v Evropi. V Mariborski dvorani Tabor sta se pomerila RK Maribor Branik in RD Koper.

Tekmo so bolje odprli domačini, ki so sicer po uvodnih nekaj slabših minutah hitro ujeli ritem in so v 12. minuti tekme povedli z 8:4, zato je z minuto odmora ukrepat gostujoči trener Uroš Rapotec. Koprčani so nato držali ritem in niso pustili Mariborčanom, da bi se preveč odlepili. V 26. minuti so se rokometaši Kopra po golu Danija Zugana Mariborčanom približali le na gol zaostanka (11:10). Rokometaši Maribora so si do konca polčasa priigrali prednost treh zadetkov (14:11), kar nam je zagotavljalo zanimiv drugi polčas.

Uvodne minute drugega polčasa so minile v igri gol za gol nato pa so domačini z delnim izidom 4:0 zopet prisilili koprskega trenerja Rapotca po minuti odmora. Mariborčani so povedli z 20:14. Zdelo se je, da je tekma že odločena ter, da imajo Mariborčani varno prednost, saj so prednost držali tudi v nadaljevanju tekme. V 50. minuti tekme ob izidu 26:20 se je zdelo, da morajo tekmo varno pripeljati do konca. Nato pa so sledile koprske minute, ki so končnico tekme naredile zelo zanimivo. V zadnjih 10. minutah so z delnim izidom 1:7 poravnali izid na 27:27.

Pri Mariborčanih sta bila s 5 goli najboljša strelca Andraž Velkavrh ter Nikola Ranevski. V vrstah Kopra je s 7 zadetki blestel Grega Krečič, s 5 goli mu je sledil Žiga Smolnik.

MOŽNOSTI ZA EVROPO

Koprčani si Evropo lahko zagotovijo na zadnji tekmi pod pogojem, če premagajo Loko, Mariborčani pa izgubijo proti Ribnici.

MARIBOR BRANIK : KOPER 2013  27:27 (14:11)