Litijanke do odločne zmage

V 9. krogu 1. ženske rokometne lige sta se  v modri skupini pomerili ekipi ŽRD Litija in ŽRK Žiher Hiše Ptuj – Ormož. Domačinke so hitro pokazale premoč in dominirale celotno tekmo. V zaključnih minutah so se nasprotnice nekoliko približale, a je zmaga ostala na domačih tleh.

Prvi zadetek tekme je prispevala Katjuša Ponebšek, rokometašica domače ekipe. Litijčanke so tako že kmalu odločno povedle in svoje vodstvo iz minute v minuto višale. Prvi del tekme so igralke Litije dobile z rezultatom 18 – 13. Podravke so jih v drugem polčasu skušale dohiteti, a so bile domačinke premočne in jim niso dovolile blizu. V zadnjih minutah so se sicer gostujoče nekoliko približale, kar bi lahko vplivalo na razplet srečanja (26:23 in 30:27), vendar so jim domače rokometašice hitro dale odgovor. V tem trenutku ni bilo nikakršnega dvoma o zaključnem rezultatu obračuna. Litijčanke so prikazale izvrstno predstavo na domačih tleh in boj dobile z rezultatom 34 – 30. Zaključni in uspešni strel na gol je dala Tinkara Kogovšek.

Največ golov sta zadeli litijsko levo krilo Manca Kogovšek (9) in desno krilo gostujoče ekipe, Asja Frangež (8).