Naslednje slovenske tekmice z visokim porazom proti Črni Gori

Reprezentanca Črne Gore se je po uvodnem porazu s Slovenijo uspešno pobrala in vrnila v borbo za uvrstitev v naslednji krog svetovnega prvenstva. Črnogorke so bile premočne za ekipo Angole, ki so jo ugnale s 30-20.

Črna Gora je v tekmo krenila z izidom 4-0. Sledila je mini serija Angolk, ki so se približale na 4-3, a so Črnogorke nato izvedle novo serijo (3-0) in tako povedle s 7-3. Tekma je bila polna napak in izgubljenih žog, Angolke pa so se v prvem polčasu večkrat vrnile po zaostanku. Na koncu je rezultat polčasa znašal 11-9 v korist Črne Gore.

V drugem polčasu so si rokometašice iz Balkana postopoma prigrale večjo prednost in na koncu ušle na +10, ter do končne zmage. Njihova najboljša strelka je bila Jovanka Radičević, ki je zabila 12 golov.

Kljub temu Angolke še niso povsem izgubile možnosti za napredovanje, svoje možnosti pa bodo iskale jutri proti Slovenijo.