Povzetek predzadnjega, pregled zadnjega

Na petkovih obračunih predzadnjega 25. kroga Lige NLB so trikrat slavili domačini, le Mariborčani v domači dvorani Tabor niso uspeli nadigrati Slovenj Gradca. V soboto so igralci Ivančne Gorice porazili Ormožane, dolenjski derbi med domačo Ribnico in Krko pa je pripadel rokometašem iz Novega mesta. Krog se je sklenil z zmago Dobove nad Slovanom, ki je prišla do ključnih točk v borbi za obstanek.

Dobova se rešila, izpadla Krško in Maribor

Dobova si je v predzadnjem krogu zagotovila obstanek med prvoligaši, saj ima pred Mariborom Branikom dve točki prednosti, v primeru enakega števila točk pa odločajo medsebojne tekme. Obe je dobila Dobova, ki je z današnjo zmago med drugoligaše poslala še Krško. To je zadnje s točko manj od Maribora in tremi manj od Dobove.
Dvoboj motiviranih domačih in gostov iz prestolnice je bil izenačen do 11. minute, ko je bilo na semaforju 7:6. Nato pa so domači prevzeli pobudo in prednost do velikega odmora povišali na šest golov. Te prednosti v drugih 30 minutah niso spustili iz rok, še več, najvišja je v 45. minuti znašala deset golov (26:16). V zadnje četrt ure je devetouvrščeno moštvo državnega prvenstva le še ublažilo poraz. Najboljša strelca domače zasedbe sta bila Blaž Pintar in Željko Šukić s sedmimi goli, pri gostih jih je prav toliko dosegel Vid Šebalj.