SLOVENCI ZANESLJIVI NA ZADNJI KVALIFIKACIJSKI TEKMI

Pred slovensko reprezentanco je bil še zadnji izziv v okviru kvalifikacij za EP 2024. Zasedba Uroša Zormana si je svojo vstopnico na prvenstvo stare celine, ki bo potekalo med 10. in 28. januarjem v Nemčiji, že zagotovila po zmagah na prvih štirih tekmah. To dejstvo je slovenski selektor uporabil za pomladitev kadra in tako dal priložnost igralcem, ki se običajno znajdejo le na razširjenem reprezentančnem seznamu. Ta zasedba je izgubila tekmo petega kroga v Cazinu proti Bosni in Hercegovini, tokrat pa so Slovenci v velenjski Rdeči dvorani gostili izbrano vrsto Kosova, ki v sedmi kvalifikacijski skupini še ni vknjižila zmage.

Bolje so tekmo otvorili domačini, ki so lažje prihajali do uvodnih zadetkov in v 15. minuti srečanja vodili z rezultatom 9-5. V prvi polovici srečanja je Zorman v igro poslal že večino svojih fantov, ki so zelo solidno opravili svoje vloge in na daljši odmor odšli s sedmimi goli razlike (19-12). Domen Novak je v prvem polčasu dosegel 3 zadetke, Staš Slatinek Jovičić 4, Tilen Strmljan pa je bil s petimi zadetki iz šestih poizkusov najboljši strelec prvega dela srečanja. Prvih 30 minut je med slovenskimi vratnicami stal Jože Baznik, ki je zbral 3 obrambe.

V drugem polčasu se je ponovila zgodba iz začetka prvega dela, bolje so začeli domači. Reprezentanca Kosova je imela težave na postavljeno slovensko obrambo, ki je njihove napake hitro kronala z zadetki iz protinapadov ter tako po štiridesetih minutah vodila z desetimi goli razlike (26-16). Za zadnjih 12 minut zadnje kvalifikacijske tekme je Zorman v vrata poslal še Alena Skledarja, člana RK Jeruzalem Ormož. Slovenci so v zadnji četrtini popustili ter dopustili varovancem Bujar Qerimija, da se približajo na štiri zadetke zaostanka (30-26), a tekmo vseeno brez večjih pretresov mirno pripeljali do konca (33-28).

Slovenci so tako kvalifikacije za EP 2024 zaključili kot prvi v skupini z 10 točkami in enim porazom.