Dva povsem drugačna polčasa za zmago Mokerca

Rokometaši Mokerca bi skoraj zaigrali prednost 10. zadetkov, ki so jih imeli v začetku drugega polčasa. Po odličnem prvem polčasu so v drugem popustili in dovolili domačinom iz Šmartnega, da so se popolnoma približali. Kljub vsemu pa so gostje odnesli celo kožo in zmagali z 27:26.

Že začetek prvega polčasa je dal slutiti, da so gostje iz Iga prišli v Šmartno po zmago. Že v prvih 10. minuta so vodili z 1:6. Med 10. in 22. minuto je sledilo obdobje enakovredne igre (8:13 v 22. minuti). Gostje so v zadnjih 8. minutah zadeli še 4-krat, domačini pa do konca polčasa niso zadeli. Gostje so odšli na odmor s prednostjo 8:17.

Začetek drugega polčasa je prinesel še nekoliko višjo prednost gostov. V 38. minuti so gostje povedli z +10 (11:21). Očitno je goste visoka prednost uspavala. Domačim so namreč med 38. in 44. minuto dovolili delni izid 7:1, kar je privedlo do znižanja izida na 18:22. 6. minut kasneje pa še na 20:23. Ko so gostje 7 minut pred koncem srečanja ponovno povedli z 20:26 je marsikdo pomislil na visoko zmago gostov. Vendar je rokomet ponovno dokazal, da je ena najhitrejših iger, kjer se igra vseh 60. minut. V 59. minuti so domači igralci Herza znižali na 26:27. Pol minute pred koncem srečanja je gostujoči trener Šimon vzel minuto odmora, da je umiril svoje igralce in jim dal navodila za zadnjih 30 sekund tekme. Ekipa Mokerca je uspela prednost enega zadetka zadržati in zmagati z rezultatom 26:27.

Pri domači ekipi Herz Šmartno so imeli samo 5 strelcev. Izstopala sta Avsec (8) in Močnik (6). Pri gostih pa je Kalabić dosegel 9 zadetkov, Matevž Žagar pa 6.

RD Herz Šmartno – ŠD Mokerc – KIG 26:27 (8:17)
Dvorana Pungrt, Šmartno pri Litiji, gledalcev 200, sodnika: Marko Pirc in Matjaž Pirc

RD Herz Šmartno: Sadar M. 3 obr., Riarič 2, Škrabanja, Cirar, Justin 5, Bahovec, Zobarič, Rozina, Muratovič 6 obr., Žižek, Sadar A., Avsec 8, Jerina, Močnik 6, Kukovica, Žurga 5
Trener: Filip Gradišek

ŠD Mokerc – KIG: Grudnik 7 obr., Gorišek, Žagar Ž., Žagar M. 6, Leš, Comino 2, Tabakovič 2, Javoršek, Legen 1, Andoljšek, Makivič 5, Tica, Štamcar, Cimerman 2, Kalabić 9
Trener: Roman Šimon

7metrovke: RD Herz Šmartno 0, ŠD Mokerc – KIG 1/2

Izključitve: RD Herz Šmartno 4 minute, ŠD Mokerc – KIG 6 minut

Po 3 tedenskem premoru bodo rokometaši Mokerca gostili Rudar, rokometaši iz Šmartnega pa gostujejo v Izoli.