Škofljica ob koncu tekme ugnala Brežice

Brežice, z novim trenerjem Primožem Plazarjem, so vodile večji del tekme, vendar so na koncu morale priznati premoč domači ekipi Škofljice z rezultatom 30:29.

Po začetnem vodstvu domačih z 1:0 so vajeti v svoje roke prevzeli gostje, ki so v 2. minuti najprej povedli z 1:2, v 10. minuti pa prvič za 2 zadetka (4:6). V 16. minuti so gostje iz Brežic, z novim trenerjem, povišali svojo prednost na 6:9 in 4 minute pred koncem na 9:13. Do konca prvega polčasa so domači igralci uspeli prednost gostov nekoliko omiliti in so odšli na odmor z rezultatom 13:15.

Drugi polčas so domači začeli z 3:0 in v 33. minuti drugič povedli (16:15). V izenačeni igri so gostje ponovno uspeli povesti v 40. minuti, vendar so 5 minut kasneje domači ponovno povedli. V zadnjih 10 minut tekme so igralci stopili izenačeni na 24. Najprej so 2-krat zapored zadeli gostje, nato 2-krat zapored domači in nato še 2-krat zapored gostje, ki so 4 minute pred koncem vodili z 26:28 in 3. minute pred koncem tekme še z 27:29. V izredno razburljivih zadnjih treh minutah smo najprej videli minuto odmora gostujočega trenerja, zadetek domačih za znižanje vodstva in za izenačenje, ter opomin domačega trenerja Cvijiča. V predzadnji minuti so domači povedli z 30:29, gostje pa niso izroristili zadnjega napada (kot tudi ne dva napada prej) in domači so se veselili zmage.

Pri domačih je Kljun dosegel 9 zadetkov, pri gostih pa sta Lipej in Jaka Tomše dosegla po 6 zadetkov.

Škofljica s 6 točkami zaseda 7. mesto, medtem ko so Brežice s 3. točkami na 11. mestu.

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak – RK Brežice 30:29 (13:15)
Športna dvorana v Škofljici, gledalcev 200, sodnika: Žan Pukšič in Miha Staler

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak: Janželj 1, Nered, Topolovec, 3, Pangerc, Regner 2, Etling 4, Cingesar, Podmenik 2, Zgonec, Vidmar, Marolt Svečko, Krese, Lipužič 6 obr., Kljun 9, Štavar 12 obr.
Trener: Goran Cvijič

RK Brežice: Zorič 2, Deržič 2, Lipej 6, Tomše J. 6, Tomše M., Kozole, Kovač 2, Dučanovič 3, Krivokapič 6 obr., Hvastija 3, Jagrič 7 obr., Udovč, Derenda 4, Pernovšek 1, Matjašič, Zagode
Trener: Primož Plazar

Izključitve: ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 4 min, RK Brežice 6 minut

7metrovke: ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 4/6, RK Brežice 3/6

V naslednjem krogu Brežice gostijo Dravo, Škofljica pa odhaja v Radeče.