Zoran Jovičić: V Velenju nas čaka težko delo

Velenjski rokometaši so v nedeljo odigrali prvo tekmo zadnjega kvalifikacijskega kroga evropskega Pokala EHF. V španskem Granollersu so slavili z 25:24 in si pred povratno tekmo v Velenju priigrali ugoden rezultat.

Tekma v Španiji je bila napeta do zadnje sekunde. Tekmeca sta bila večino tekme izenačena v odločilnih momentih pa so Velenjčani uspeli ohraniti mirne živce. Trener Velenja Zoran Jovičić se zaveda, da jih doma čaka težko delo: »Čestitam fantom za igro, ki so jo pokazali danes. Moramo pa se zavedati, da je to komaj prvi polčas in da nas v Velenju prav tako čaka zelo težka tekma. Seveda smo z zmago v Španiji naredili nekaj, a moramo ostati zbrani in se dobro pripraviti na povratni obračun. Za uspeh namreč potrebujemo dve taki tekmi in sedaj se moramo dobro pripraviti na nedeljsko tekmo.«

Velenjski trener je veliko minut namenil mlademu levorokemu igralcu Ibrahimu Haseljiću, ki svoje misli že usmerja proti nedeljskem povratnem obračunu: »Vsi vemo, da je bila to le prva izmed dveh tekem. V Velenju nas čaka težka naloga, saj se sedaj že poznamo in se lahko Španci bolje pripravijo na nas. Današnjo tekmo smo malce slabše odprli a smo se uspeli zbuditi in na polčas odšli z izenačenim rezultatom. V drugem delu smo spremljali tekmo gol za gol a smo bili na koncu boljši in zasluženo se iz Španije vračamo z zmago.«

POKAL EHF, 3. KROG KVALIFIKACIJ

1. tekma, 18. november, 19.00 (Granollers, Španija):
FRAIKIN BM. GRANOLLERS : GORENJE VELENJE

RK Gorenje Velenje: Taletović 13 obramb, Vujović, Logar, Mazej, Haseljić 5, Tajnik 2, Špelić, Matanović 1, Levc, Stojnić, Miklavčič 3, Banfro, Verdinek 6, M. Kavčič 3, A. Kavčič 5, Kete