Prvo polovico četrtfinalistov Pokala Slovenije že imamo

Po sredinih tekmah je znana prva polovica četrtfinalistov rokometnega Pokala Slovenije za moške. Trimu Trebnjemu, ki si je napredovanje priigral že pred časom, so se pridružile ekipe Kopra, Gorenja Velenja in Celja Pivovarne Laško.

Medtem ko so Celjani proti 1. b-ligašu Ljubljani svoje delo opravili suvereno – že v 12. minut so vodili s 14:4, na koncu pa slavili zmago s 45:28 -, so več dela imeli Koprčani in Velenjčani, ki sta jima nasproti stala tekmeca iz Lige NLB.  Podrobnejše poročilo tekme med MRK Ljubljana in Celjem si lahko preberete tukaj.

Primorci so obračun proti Krškemu začeli silovito, v 11. minuti povedli z 9:1, a se Posavci niso predali. V 29. minuti je Andraž Novak znižal na 12:13, gol pa je v primorsko korist ekipi ločil tudi ob odhodu na glavni odmor (14:13). Po vrnitvi na parket so Koprčani znova strnili svoje vrste in se prek kapetana Tineta Poklarja v 41. minuti povzpeli na pet golov naskoka (21:16). V preostanku tekme se Krčanom na manj kot dva zadetka (21:23, 22:24) ni več uspelo približati. Daljše poročilo te tekme najdete tukaj.

Koroško-šaleški dvoboji rokometnih sladokuscev nikoli ne pustijo razočaranih in nič drugače ni bilo tokrat, ko so v Slovenj Gradcu gostovale velenjske ose. Hitro vodstvo gostov s 3:0 so gostitelji do 11. minute preobrnili v vodstvo z 9:6. V 19. minuti je nato krožni napadalec David Kovačič izenačil na 11:11 in vse se je začelo znova. Z dobrim vstopom v drugi polčas se je Gorenje Velenje do 38. minute povzpelo na 20:15, a to ni bilo dovolj za miren preostanek tekme. Korošci so z ekipno igro počasi in vztrajno lovili priključek ter sedem minut kasneje zaključili niz šestih zaporednih zadetkov za skok v ospredje z 21:20. Na nov velenjski odgovor ni bilo potrebno dolgo čakati. Domen Tajnik, najkoristnejši posameznik minule sezone pokalnega tekmovanja in Lige NLB je dobrih pet minut pred koncem svojo ekipo popeljal v vodstvo s 27:24, tam pa se je z ekipo nato zadržal vse do konca. Poročilo tekme je tukaj.

V petek bo znano ime petega četrtfinalista. V Črnomlju se bo domači ekipi, ki tekmuje v 1. b ligi zoperstavil Ormož. Preostale tri tekme za napredovanje bodo na sporedu v novem letu. Velika Nedelja in Krka se bosta merila 21. januarja, Kočevje in Jadran Hrpelje-Kozina ter LL Grosist Slovan ter Maribor Branik pa sredi februarja.