Šmartno izvleklo točko proti Rudarju

V tekmi, kjer sta se ekipi izmenjevali v vodstvu so na koncu domači rokometaši iz Šmartnega proti Rudarju izvlekli točko, kljub vodstvu treh zadetkov 5 minut pred koncem. Na koncu izenačeno na 34.

V prvi polovici prvega polčasa se je igralo “gol za gol”. Šele v 16. minuti so si domači uspeli priigrati vodstvo dveh zadetkov (9:7). V 22. minuti je bilo ponovno izenačeno na 12. Do 26. minute ponovno izenačen izid, ko se je domačim ustavilo oz. gostje iz Trbovelj so v zadnjih 4 minutah dosegli 4 zadetke in odšli na odmor s prednostjo 15:18.

V začetku drugega polčasa so gostje še povišali svojo prednost. V 38. minuti je bili 18:23. Med 40. in 45. minuto pa se je ustavilo gostom, saj so domači naprej izenačili na 25, potem pa še povedli z 26:25. Domači so svojo prednost nadgradili v 53. minuti (33:30). Ko so 5. minut pred koncem domači povedli z 34.31 se je zdelo, da bodo točke ostale doma. Vendar se s tem niso strinjali rokometaši Rudarja, ki so v zadnji minuti izenačili. Domači so v zadnjih 5. minutah kar 4-krat zgrešili napad. Od tega tudi eno 7-metrovko. Na koncu rezultat 34:34.

Pri domačih je ponovno izstopal Justin, ki je dosegel 10 zadetkov (5/6 iz 7m) in Aljaž Sadar, ki je dosegel 6 zadetkov. Pri gostih je Hočevar dosegel 8 zadetkov, Novak pa 7.

RD Herz Šmartno – RD Rudar 34:34 (15:18)
Dvorana Pungrt, Šmartno pri Litiji, sodnika Uroš Nahtigal in Brstin Kavalar

RD Herz Šmartno: Sadar M. 9 obr., Muratovič 3 obr., Kukovica, Justin 10, Močnik 7, Sadar A. 6, Cirar 4, Bahovec, Ribarič 2, Zobarič 1, Žižek Ju. 1, Žižek Je., Rozina, Avsec, Jerina, Žurga
Trener: Filip Gradišek

RD Rudar: Krajnc 7 obr., Radulovič 2 obr., Škrabar, Hočevar 8, Novak 7, Sitar 5, Sendelbah 4, Polanec 2, Kozinc 2, Kocijančič 2, Kozole 2, Setnikar 1, Bučar 1, KAvčič, Dekovič, Žagar
Trener: Jaka Keše

7metrovke: RD Herz Šmartno 6/7, RD Rudar 3/3

Izključitve: RD Herz Šmartno 8 minut, RD Rudar 12 minut

V naslednjem krogu Rudar gosti eno od ekip, ki še ne pozna poraza, Slovan, Herz Šmartno pa odhaja v Ajdovščino.